Bazénové vysavače – srovnání a recenze

Mít svůj vlastní bazén je radost i starost zároveň. O tom, jak moc velká starost to bude, částečně rozhodne také bazénové příslušenství, kam bezesporu patří také bazénové vysavače. Přinášíme vám přehled a srovnání těch nejlepších bazénových vysavačů, které trh nabízí.

Ruční bazénové vysavače

Mezi to úplně nejzákladnější, co můžete na trhu bazénových vysavačů dostat, patří ruční bazénové vysavače. Ty fungují vlastně obdobně jako klasické ruční vysavače, s tím rozdílem, že je nezapojujete do zásuvky, ale připojíte je k bazénové filtraci (do ní se zachytávají nečistoty) a poté ručně pomalými posuvnými pohyby vysáváte dno i stěny bazénu. Věřte, že tady nejvíce oceníte, pokud bude vysavač lehký a skladný.

Samozřejmě, vyčistit bazén dokonale od hrubých nečistot pomocí ručního vysavače stojí značné úsilí a námahu. Jako jedinou výhodu ručních bazénových vysavačů proto shledáváme pouze to, že za něj zaplatíte jen pár stovek korun.

Recenze – ruční aku vysavač INTEX

Přesto se však i mezi ručními vysavači dá najít takový, se kterým nebude vysávání jen nutné zlo. Jedná se o ruční aku vysavač od značky INTEX, který se hodí pro čištění dna spíše menších bazénů do průměru 3 metrů. Za zmínění stojí fakt, že vysavač se nabíjí pomocí USB kabelu a netřeba ho tedy připojovat k filtračnímu zařízení. Což znamená – žádné kabely a maximální praktičnost. Při plném nabití zvládne vysavač téměř hodinu provozu.

Orientační cena vysavače: 2 – 3 000 Kč

Podívejte se, co o něm říkají lidé na Heuréce:

+ lehký
+ skladný
+ nenáročný na obsluhu
+ dobře vyčistí dno bazénu a hrubé nečistoty

– chybí indikace nabití baterie
– s jemnými nečistotami si neporadí (to však zvládne kvalitní filtrace)

Poloautomatické bazénové vysavače

Poloautomatické vysavače představují zlatou střední cestu – vysávají bez obsluhy a ke svému fungování potřebují pouze bazénovou pískovou filtraci, ke které se přes jednoduše připojí přes tzv. skimmer. Pak už jen stačí vysavač zapnout a jít odpočívat na zahradu – v tom nejlepším případě. Je třeba počítat s tím, že poloautomatický vysavač za pár korun se nemusí v bazénu úplně bezchybně orientovat a vy ho tak po chvíli často přistihnete, jak vysává stále dokola na stejném místě nebo naráží do stěn.

Pokud vás tedy láká představa téměř bezstarostného vysávání, ale příčí se vám investovat peníze do plně automatického vysavače, poloautomatický vysavač je ideální volbou. Doporučujeme však pozorně číst recenze, ať vyberete ten správný.

Recenze – poloautomatický vysavač INTEX

Z poloautomatických vysavačů sklízí nejvíce pozitivní ohlasy poloautomatický vysavač značky INTEX, který se v poměru ceny a výkonu blýsknul v tom nejlepším světle. Na konci článku vám prozradíme, jak dobře si vysavač vedl v rámci našeho testování.

Podívejte se, co o něm říkají lidé na Heuréce.

Automatické bazénové vysavače

Do té nejvyšší kategorie spadají automatické vysavače, nebo také robotické vysavače. Tyto vysavače patří k těm nejlepší bazénovým vysavačům, už jen proto, že vám usnadní spoustu práce a celkovou údržbu bazénu vám zpříjemní.

Jak fungují automatické bazénové vysavače?

Princip jejich fungování se dost podobá podlahovým robotickým vysavačům –řídí ho zabudovaná jednotka, zpravidla ovládaná pomocí mikročipu. Přístroj tak pracuje samostatně i bez nutnosti připojení k bazénové filtraci. Nejprve si zmapuje prostor, změří velikost bazénu a tu si poté uloží do své “paměti”.

Velká výhoda těchto vysavačů spočívá v tom, že dokážou pracovat v noční režimu, takže je zapnete na noc a ráno přicházíte k dokonale čistému bazénu. Ty propracovanější vám pak dokonce umožní vybrat si z vícero čistících programů, včetně těch, kdy vyčistí i stěny či schody bazénů. Na místech, kde se voda dotýká stěny se usazují nánosy mastnoty a s těmi si ruční vysavač zdaleka neporadí.

Jak vybrat bazénový vysavač?

Vybrat bazénový vysavač se může zdát jako naprostá banalita. Jakmile se však do světa bazénových vysavačů ponoříte hlouběji, mnohdy zjistíte, že vlastně vůbec nevíte, čím se řídit a jak začít.

 

Poradíme vám, jak vybrat bazénový vysavač v 5 krocích:

  • Automatický nebo ruční? Nejprve zvažte, co od vysavače očekáváte. Pokud lpíte na špičkovém výkonu a vaší vizí je absolutně čistý bazén, pak vybírejte mezi automatickými vysavači. Stejně tak i v případě, že chcete ušetřit svůj čas a energii.
  • Tvar a rozměry vašeho bazénu výběr také ovlivní. Výrobce vždy uvádí délku či průměr bazénu, s níž si vysavač poradí, doporučujeme se jí řídit. Tvar bazénu vezměte v potaz hlavně u automatických vysavačů, jelikož některé modely se u atypických bazénů nemusí dostat všude. Víceúrovňové dno pak zvládnou vysát některé dražší modely automatických vysavačů.

  • Umýt jen dno nebo i stěny? Automatické bazénové vysavače dokážou perfektně vysát dno, ale ne všechny umí čistit i stěny bazénu. Jiné zase disponují nejrůznějšími funkcemi jako například super-čištěním pro rychlé koupání nebo intenzivním čištěním celého bazénu. Upřímně? Člověk se bez speciálních funkcí obejde, když už se ale rozhodne do automatického bazénového vysavače investovat, uvítá je.

  • Cena. Ještě předtím, než zahájíte pátrání po skvělém bazénovém vysavači, rozmyslete si, kolik peněz do něj chcete investovat. Tím se vám výběr podstatně zúží.

  • Recenze. Máte své favority? Skvělé, přečtěte si důvěryhodné recenze a zkušenosti jiných uživatelů, jedině tak si pojistíte, že vysavač doopravdy splní vaše očekávání.

Test nejlepších bazénových vysavačů

Vybrali jsme 3 TOP bazénové vysavače a ty jsme se pro vás rozhodli otestovat. Zajímá vás, jak to dopadlo? Podívejte se na souhrn našich postřehů, doporučení, plusů i mínusů.

MAYTRONICS DOLPHIN E1O

Jako první nám prošel pod rukama automatický bazénový vysavač značky MAYTRONICS, konkrétně typ DOLPHIN E10. Zkoušeli jsme jej jak v menším, tak i větším bazénu s průměrem 8 metrů. Ten sice nestihl vysát během maximálního čistícího cyklu dlouhého 1,5 hodiny, ale až na druhé zapnutí, výsledek byl ovšem více než uspokojující – perfektně čisté dno i stěny, bez námahy a obsluhy. Velký palec nahoru také za velký filtrační koš, který je dobře přístupný i svrchu, takže se s ním při čištění snadno manipuluje, a zároveň za nízkou hmotnost o 6,3 kg.

Shrnutí hlavních plusů a mínusů:
+ čistí dno i stěny bazénu
+ jednoduché čištění i obsluha
+ kabel, který se nezamotává
+ vyluxuje i rohy
+ kvalitní rotující kartáče
+ výborně filtruje

– ideální je 20mikronový filtr, který je třeba dokoupit
– vyšší cena

Orientační cena: 17 900 Kč

Zdroj obrázku: bazenove-vysavace.heureka.cz

INTEX AUTO POOL CLEANER

A konečně se dostáváme ke zmiňovanému poloautomatickému vysavači značky INTEX. Pokud hodláte do bazénového vysavače investovat maximálně pár tisíc korun, pak se tento vysavač jeví jako to nejlepší možné řešení. Je poloautomatický, tudíž sice vyžaduje připojení k bazénové filtraci, ale poté už pracuje sám na základě intuitivního pohybu.

Chválíme jednoduchou obsluhu, vysavač opravdu stačilo připojit, zapnout a nechat jej odvést veškerou práci. Ve srovnání s dražšími bazénovými vysavači čistí o něco pomaleji, pokud jej ale necháte zapnutý přes noc, ráno vás čeká bezchybně čistý bazén. Čím kvalitnější filtraci máte, tím vyšší výkon od vysavače můžete očekávat.

Shrnutí hlavních plusů a mínusů:
+ nízká cena
+ nejlepší poměr ceny a výkonu
+ vysaje bazén bez námahy
+ snadná manipulace

– čistí pouze dno bazénu
– o něco pomalejší čištění než u klasických elektrických vysavačů, je dobré ho nechat zapnutý přes noc
– nutnost dodržení filtrace s min. průtokem vody 6 m3 , jinak nemusí fungovat správně

Orientační cena vysavače: 3 999 korun

GALEON FL

Jako poslední vám představíme automatický bazénový vysavač GALEON FL, který se hodí jak pro menší nadzemní bazény, tak i pro hlubší zapuštěné bazény všech tvarů. Vysavač disponuje svou vlastní filtrační jednotkou, do které během filtračního cyklu 2,5 hodiny zachytává veškeré nečistoty. Poté se sám vypne. Vysavač skutečně dokázal zachytit i ty nejmenší částice, včetně řas.

Shrnutí hlavních plusů a mínusů:
+ poradí si i s drobnými nečistotami
+ bez problému vysaje i atypicky tvarovaný bazén
+ měkký kabel, který se nezamotává

-čistí pouze dno

Orientační cena: 21 900 Kč