Bazény Bestway: Recenze, ceny, (ne)výhody a rady

Existuje značka, která se pyšní velkým množstvím různých bazénů a jmenuje se Bestway. Mezi jejími produkty najdete skutečně vše od bazénů s nafukovacím lemem až po bytelné bazény s možností zapuštění do země. Jak si vedou bazény, mezi kterými můžete u značky Bestway vybírat? Co od nich můžete očekávat a na kolik vás vyjdou? To, a ještě mnohem více vám odhalí následující recenze.

Jaké bazény značka Bestway nabízí?

Ještě, než se zaměříme na konkrétní recenze nejoblíbenějšího bazénu značky Bestway, v krátkosti vám seznámíme se všemi typy bazénů, které značka Bestway nabízí, přičemž u každého vypíchneme jeho nejdůležitější parametry, hlavní výhody a nevýhody i finanční náročnost.

Bazény Bestway Fast Set s nafukovacím lemem

Začneme obecně nejoblíbenějšími nadzemními bazény – bazény s nafukovacím lemem. Tyto bazény se skrývají pod názvem Bestway Fast Set a za pár stovek až tisíců korun poskytnou letní osvěžení dětem i dospělým, ne však na déle než pár sezón. Při pořizování bazénu Fast Set počítejte s tím, že bazén vyžaduje umístění na 100% rovný povrch a že nafukovací lem může časem ucházet nebo mírně protékat. Právě to bývá častým problémem u bazénů tohoto typu.

Cena: 1 – 10 tisíc korun

Bazény Bestway Steel Pro (MAX)

U výrobce Bestway dále narazíte na bazény Bestway Steel Pro (MAX), tedy na klasické nadzemní bazény s pevnou kovovou konstrukcí. Pokud chcete kvalitní nadzemní bazén, který vám za málo peněz poskytne hodně muziky a zaplave si v něm celá rodina, pak volte právě Bestway Steel Pro.

Pořídíte za: 5 – 15 tisíc korun

Bazény Bestway Power Steel

U bazénů Bestway Power Steel se vám otevírají širší možností, co se týče designů, tvarů i velikostí. Do této řady spadají bazény s mnohem pevnější konstrukcí, než mají bazény Steel Pro, potaženou 3x zesíleným laminovaným PVC pláštěm. Bazény snadno smontujete a díky vypouštěcímu ventilu i vypustíte a složíte. Některé bazény z řady Power Steel vás zaujmou rovněž luxusním ratanovým provedením, respektive jeho imitací, i délkou, která dosahuje až 10 metrů.

Pořídíte za: 4 – 40 tisíc korun

Bazény Bestway Hydrium

Kouzlo oválných a kulatých bazénů z řady Bestway Hydrium tkví v tom, že je jako jediné můžete částečně nebo úplně zapustit do země. Bazény Hydrium sestávají z velmi robustní konstrukce, kdy největší stabilitu zajišťují pevné ocelové stěny. Na dlouhé životnosti se podílí vnitřní fólie s UV filtrem a 16 cm široký okraj. Mezi nesporné výhody patří dlouhá životnost a fakt, že bazén nemusíte zazimovávat. V rámci nadzemních bazénů jde o bazény vyšší cenové třídy.

Pořídíte za: 17 – 30 tisíc korun

Nejoblíbenější a nejprodávanější bazén značky Bestway

Nejlépe si z řady Bestway vede nadzemní kruhový bazén Bazén Bestway Steel Pro Frame

(totožný produkt najdete rovněž pod názvem Steel pro MAX), jehož délka 3,66 metrů a hloubka 1,32 metru bohatě uspokojí čtyřčlennou rodinu. Bazén disponuje velmi pevnou konstrukcí, jejíž montáž vám nezabere více než půl hodiny. Bazén se dokonce umístil jako TOP produkt roku 2015 na Heuréce. Cenově bazén Bestway Steel Pro Frame vychází velmi dobře, pořídíte jej v cenové relaci okolo 6 tisíc korun.

Proč je bazén Bestway Steel Pro Frame tak oblíbený?

O tom, proč se bazén Bestway Steel Pro Frame umístil mezi TOP produkty nemusíme dlouho spekulovat. Zásluhu na tom nese především jeho cenová dostupnost, kvalitní konstrukce s dlouhou životností a nadstandardní velikost i hloubka.

Recenze bazénu Bestway Steel Pro Frame

Pro získání lepší představy vám přinášíme konkrétní výhody a nevýhody nadzemního bazénu Bestway Steel Pro Frame, které jsme zaznamenali:

Pozitivní postřehy:

  • Cenová dostupnost
  • Pevná a stabilní konstrukce
  • Ideální na plavání
  • Jednoduchá montáž (bazén stojí do 30 minut)
  • Díky konstrukci se i po vypuštění snadno čistí
  • Nepotřebuje absolutní rovinu

Negativní postřehy:

  • Méně kvalitní plachta, s kterou mohou být problémy při uchycení
  • Méně stabilní schůdky

Pozitivní a negativní zároveň:

  • Větší hloubka – pokud jste byli doposud zvyklí na bazén o hloubce 0,76 metrů, pak vás tato hloubka může mírně zaskočit. Bazén této hloubky není vhodný pro menší děti. Také počítejte s tím, že hloubka vám značně stíží i přístupnost stěn a dna při čištění.

Recenze bazénů Bestway Pro Frame na Heuréce.

Pro koho se bazény Bestway hodí?

Troufneme si říct, že bazény značky Bestway se hodí pro každého, kdo koketuje s myšlenkou pořídit si svůj vlastní zahradní bazén. Vzhledem k cenové dostupnosti a množství variant a provedení se bazény Bestway zavděčí méně náročným i náročnějším zákazníkům, kteří by si rádi splnili sen o zapuštěném, avšak cenově příznivém bazénu.

 Shrnutí hlavních výhod a nevýhod

Stále se nemůžete rozhodnout, zda vsadit na bazén značky Bestway či nikoliv?

Při rozhodování vám dost možná pomůže naše závěrečné shrnutí hlavních plusů a mínusů těchto bazénů:

+ Široký výběr tvarů, velikostí i provedení bazénů
+ Slušná kvalita
+ Cenová dostupnost
+ Některé bazény můžete částečně nebo úplně zapustit do země
+ Jednoduchá montáž

– Méně kvalitní příslušenství jako například plachta nebo schůdky

Jak sami vidíte, bazénům Bestway není mnoho co vytknout, jedná se o spolehlivou značku a jde zejména o to, zvolit správný typ bazénu, který bude vyhovovat vašim potřebám. Největší slevy obvykle bývají na e-shopu Hawaj.cz, nezaručíme, že jsou tam akce právě nyní, ale stojí za to se tam podívat, snad budete mít štěstí :). Pro přechod do obchodu klikněte zde.