Bazény Intex – recenze, akce, ceny, zkušenosti, rady a doporučení

V tomto článku se věnujeme bazénům Intex s nafukovacím lemem. Pokud vás spíše zajímají bazény Intex s pevnou konstrukcí, věnujeme se jim v tomto samostatném článku.

Otázkou zůstává: Jedná se o kvalitní bazény? A jaké zkušenosti a recenze kolují mezi zákazníky? Kolik za něj utratit a kde nejvýhodněji nakoupit? To a mnohem více vám odhalíme v dnešním článku.

Bazény Intex Easy set s nafukovacím lemem

Ikonické bazény s nafukovacím lemem můžeme považovat za průkopníky ve světě bazénů. V letní sezóně stačí projít několik ulic, abyste zjistili, že stojí na zahradě snad každé druhé české rodiny. Není divu, jedná se totiž o jeden z nejdostupnějších nadzemních bazénů na českém trhu, který se dokonale ztotožňuje s příslovím „Za málo peněz hodně muziky“. Pojďme je tedy detailněji rozebrat.

Rozměry a hloubka – Bázeny intex pro děti i dospělé

Rozměrově se bazény Intex Easy zavděčí takřka každému. Menším dětem nebo pro rychlé letní osvěžení bohatě postačí délka 1,83 metrů a hloubka bazénu 0,51 metrů.

V široké škále variant najdeme dále bazény o rozměrech:

2,44 m x 0,76 m
3,05 m x 0,76 m
4,57 m x 1,22 m
5,49 m x 1,22 m

Tvar bazénů Intex

Nejčastěji se u bazénů Intex s nafukovacím lemem setkáte s kulatým tvarem, výjimkou však nejsou ani oválné tvary těchto bazénů, které najdete pod názvem Intex Oval Frame.

Zpracování bazénů Intex

Bazény jsou vyrobeny ze 3x zesíleného laminovaného PVC v kombinaci s polyesterovou podkladovou tkaninou a jejich horní okraj je nafukovací. Materiálu údajně nevadí sluneční svit, slaná voda, otěry ani nárazy. Disponují rovněž pevným dnem o tloušťce 0,30 mm. Dno bazénu zdobí drobné kostičky, které vodě dodají velmi příjemný modrý nádech. Bazén není určený pro zapouštění do země, což hádáme, že by snad ani nikoho nenapadlo.

Montáž bazénů s nafukovacím lemem

Bazény s nafukovacím lemem postavíte mnohem snáze než bazény s kovovou konstrukcí. V podstatě stačí nafouknout horní okraj bazénu, začít bazén napouštět vodou a následkem stoupajícího sloupce vody se bazén sám postaví. Jednoduché, že? Navzdory své pevnosti si však bazén žádá co nejrovnější povrch, jinak se vám bude bortit.

Údržba bazénů Intex s nafukovacím lemem

Pokud si vyberete bazén s filtrací, pak bude s největší pravděpodobností kartušová. Pokud bazén plánujete využívat přes léto opravdu intenzivně, doporučujeme investovat do pískové filtrace, o jejíž křemičitou náplň se nemusíte absolutně starat, stačí ji pouze 1-2krát ročně vyměnit. Bazén s nafukovacím okrajem není třeba nijak zvlášť udržovat, vystačíte si s běžnou bazénovou chemií, do které spadá zejména šoková dezinfekce, ať už s chlórem nebo bez (používá se při uvedení bazénu do provozu) a vločkovačem (dodá vodě v bazénu jiskru). Pokud bazén zrovna nepoužíváte, zakryjte ho plachtou. V zimě pak doporučujeme bazén zazimovat, tzn. vypustit, složit a uložit na mrazuvzdorné místo.

Napouštění a vypouštění těchto bazénů

Snadné napuštění i vypuštění vám zde opět umožní vypouštěcí ventil a tlakový uzávěr, který najdete na vnější straně bazénu.

Hlavní výhody a nevýhody zkoumaných bazénů

Jak asi tušíte, nejvíce u bazénů Intex Easy Set zákazníky láká především nízká, ba až lidová, cena. Co dalšího vám bazén může nabídnout?

Výhody:

 • Nízká cena
 • Bazén vám do půl hodiny stojí na zahradě
 • Pevné stěny bazénu
 • Široký výběr velikostí

Ale to by v tom byl čert, aby nafukovací bazén neměl žádné mouchy…

Nevýhody:

 • Malá hloubka
 • Bazén vyžaduje dokonale rovný povrch
 • Nafukovací límec se snadno poškodí

Cena aneb kolik stojí bazény Intex?

Bazény s nafukovacím lemem značky Intex patří mezi nejlevnější nadzemní bazény na trhu. Jakmile natrefíte na slevovou akci, bazén Intex o délce necelých 3 metrů pořídíte i za 700 korun. Téměř 5metrový bazén včetně filtrace vás pak může vyjít i na 15 tisíc korun.

Porovnání cen bazénů Intex na Heuréce

O tom, že bazény Intex Easy Set seženete opravdu za hubičku, vás přesvědčí Heuréka.

Porovnání cen bazénů Intex Easy Set 2,44 m x 0,76 m:

 

Porovnání cen bazénů Intex Easy Set 3,05 m x 0,76 m:

Nejoblíbenější a nejprodávanější bazén značky Intex

Netroufáme si přesně odhadnout, kolik lidí se přes léto koupe v bazénu z řady Intex Easy Set, ale pravděpodobně mnoho. Nejčastěji si totiž lidé pořizují bazény s průměrem okolo 3-4 metrů, což je řekněme, naprosto vyhovující rozměr pro víkendové „cachtání“.

Proč je tak oblíbený?

Ruku na srdce, koho by nelákala vidina rychlého a levného koupání, které si můžete užívat i více než 3 sezony? Velké procento bazénů tohoto typu se během jedné sezóny protrhne, to však neplatí pro bazény Intex Easy Set, jejichž životnost je díky několikavrstvému odolnému PVC mnohem delší. A právě to je hlavním důvodem, proč si tyto bazény dlouhodobě drží své zákazníky.

Recenze bazénu Intex Easy Set

Není nad opravdové zákaznické doporučení a reálnou zkušenost. Co o bazénech Intex Easy Set říkají lidé na Heuréce?

 • Jsou mnohem pevnější než ostatní bazény tohoto typu
 • Rychlé a jednoduché zprovoznění
 • Bazén vydrží i 3 sezóny
 • Perfektní na dětské radovánky
 • Ideální pro nenáročné zákazníky
 • Rychle se v něm prohřeje voda
 • Zakrývací plachta je dobře řešená, její natažení a upevnění zvládne jeden člověk. Plachta dobře drží díky stahování pod nafukovacím prstencem. Otvory v plachtě vidím jako výhodu -když naprší, netáhne pod tíhou vody.

 • Možná nepravidelnost nafukovacího límce. Na jedné straně chybí po dosažení horního okraje 20 cm vody.
 • Nafukovací límec se snadno poškodí a časem může dojít k jeho vyfukování.

Tip: Uživatelé doporučují k bazénu dokoupit spíše pískovou filtraci. Provoz bazénu je pak téměř bezstarostný.

Pro koho se bazén Intex Easy Set hodí?

Bazény s nafukovacím lemem značky Intex se nejvíce hodí pro rodiny s dětmi, na malé zahrady, a především pro nenáročné zákazníky. Jedná se o ideální řešení vlastního letního koupání pro ty, kteří nechtějí do bazénu investovat velké peníze.

Shrnutí hlavních výhod a nevýhod bazénů Intex s nafukovacím lemem

Na závěr si tedy shrňme nejdůležitější plusy a mínusy, které váš výběr nejvíce ovlivní.

+ Nízká cena
+ Snadná instalace i demontáž
+ Relativně dlouhá životnost
+ Bazén má pevné stěny
+ Vhodný pro děti

– Malá hloubka
– Nafukovací límec může časem protékat či nemusí dobře držet tvar

Nyní už je zřejmé, proč se s těmito bazény strhla lavina nákupů. U bazénu Intex Easy Set totiž víte, že ačkoliv jde o bazén za pakatel a užijete si v něm koupání minimálně 5 sezón. Záleží, jak dobře se k němu budete chovat, když hezky, vydrží s vámi klidně 10 i více let. Výhodné slevové akce na zde popisované bazény Intex najdete např. na webu hawaj.cz, zkuste tento odkaz.