Bazény Ohio – Recenze, ceny, výhody, rady, zkušenosti, kde koupit

Nadzemní bazény Ohio, známé také pod názvem Intex Ultra Frame, představují údajně to nejlepší, co můžete v rámci nadzemních bazénů na trhu dostat. V dnešním článku se podíváme na to, čím se bazény Ohio liší od jiných nadzemních bazénů, jaké kvality dosahuje jejich zpracování a zda se i přes vyšší cenu jejich koupě vyplatí.

Rozměry a hloubka

Co se týče rozměrů, nečekejte od bazénu Ohio žádného prcka. Jejich délka začíná na 4,78 metrech, takže si v nich i pěkných pár temp uděláte. Do bazénu o průměru 7,32 metrů se potom bez problému vejde celá rodina. Hloubka 1,32 metrů vás rovněž nijak neurazí a poskytne vám komfortní plavání, při kterém nehrozí, že byste courali nohama po dně bazénu.

Tvar

Bazény Ohio seženete pouze v kulatém provedení. Obdélníkový tvar pak nabízí řada nadzemních bazénů Tahiti a Hawai neboli Intex Prism Frame.

Zpracování

Jako první vás na bazénech Ohio zaujme bytelné zpracování a poněkud luxusní vzhled, který umocňuje šedá nebo černá barva. Bazény disponují pevnou ocelovou konstrukcí potaženou 3x zesílenou laminovanou PVC fólií, která svou pevností výrazně předčí již zmiňované bazény Intex Prism Frame. Nemusíte se však bát, že by se o konstrukci děti zranily, jelikož všechny její hrany jsou zaoblené.

Montáž

Instalace bazénu Ohio není vůbec složitá a ve dvou lidech ji zvládnete do 1 hodiny s přehledem. Stačí pouze natáhnout PVC fólii na dokonale rovný povrch očištěný od kamínků a větviček, a poté do ní postupně zasunout ocelové trubky. Pokud by vám přeci jen přiložený návod nestačil, vypomozte si například tímto video návodem.

Napouštění a vypouštění

Ani bazénům Ohio nechybí šikovný vypouštěcí a napouštěcí ventil, který vám ušetří spoustu práce při uvedení bazénu do provozu i při jeho vypouštění a zazimování.

Hlavní výhody a nevýhody

Díky čemu si vás bazén Ohio získá a co vás naopak může od jeho koupě odradit?

Výhody:

  • Nadstandardní rozměry
  • Dostatečná hloubka
  • Extra bytelné zpracování
  • Dlouhá životnost
  • Snadná montáž

Nevýhody:

  • Vyšší cena
  • Nutnost 100% rovného povrchu
  • Nutnost zazimování

Kolik stojí bazény Ohio?

Bazény Ohio se řadí do vyšší cenové kategorie nadzemních bazénů, protože jsou větší a kvalitněji zpracované než levnější značky. Nejedná se o bazény za pár tisíc, nýbrž o bazény za desetitisíce. Konkrétně třeba bazén Ohio nejmenších rozměrů, tedy 4,78 x 1,24 metru, pořídíte zhruba za 20 tisíc korun. V případě větších rozměrů se pak cena bazénu Ohio může vyhoupnout až ke 30 tisícům korun.

Nejoblíbenější a nejprodávanější bazén značky Ohio

Lidé při koupi bazénů Ohio očividně myslí ekonomicky, a proto namísto 7metrového průměru nejčastěji volí „pouze“ 4 nebo 5metrový bazén Intex Ultra Frame. Podle všeho je však i tento rozměr pro čtyřčlennou rodinu plně dostačující.

Proč je bazén Ohio/Intex Ultra Frame tak oblíbený?

U zmíněného bazénu Ohio si zákazníci chválí především stabilní konstrukci a velikost bazénu, která jim naprosto vyhovuje. Za velký plus považují i jednoduchou montáž.

Recenze bazénu Ohio

U bazénů Ohio si prakticky není na co stěžovat. Bazén mezi ostatními nadzemními bazény vyniká svou stabilitou, což ocení zejména děti, které si tak mohou takřka bez zábran užívat vodních radovánek. S bazénem totiž nehne ani silný vítr ani nárazy hopsajících dětí. Bazén Ohio se na rozdíl od bazénů s nafukovacím lemem také mnohem lépe čistí, protože má rovné stěny. Ve výsledku vás svou kvalitou překvapí nejen bazén samotný, ale i všechny jeho součástky.

Tip: Vzhledem k velikosti a objemu bazénu doporučujeme si bazén Ohio pořídit již s pískovou filtrací. Ta nejenže zajistí čistší bazén, ale také vám usnadní údržbu bazénu. Písková filtrace totiž pracuje na přírodním principu a stačí pouze 1-2krát ročně vyměnit její křemičitou náplň.

Pro koho se bazény Ohio hodí?

Bazény Ohio si najdou své místo u lidí, kteří touží po kvalitním nadzemním bazénu a jsou ochotní do něj investovat i desítky tisíc. Jestliže hledáte nadzemní bazén, v kterém si zaplavete i déle než jen po 2 nebo 3 sezóny, pak je pro vás bazén Ohio ideální volbou.

Shrnutí hlavních výhod a nevýhod

Na závěr si tedy pojďme shrnout klíčové plusy a mínusy bazénů Ohio:

+ Extra odolná konstrukce
+ Dlouhá životnost
+ Úctyhodné rozměry i dobrá hloubka

Vyšší cena
– Nutnost zazimování

Už teď víte, že se nespokojíte s jen tak ledajakým nadzemním bazénem? Pak je bazén Ohio pro vás vhodná volba. Nejvýhodnější ceny bazénů pravidelně nacházíme na e-shopu hwaj.cz, klikněte na tento odkaz, je pravděpodobné, že najdete nějakou zajímavou slevovou akci ;).