Bazény Tahiti: Na co si dát před nákupem pozor

Luxusní bazény Tahiti patří mezi nejkvalitnější a největší nadzemní bazény v Česku. Jde o perfektní alternativu pro všechny milovníky plavání, kteří si chtějí v létě chtějí užít vlastního koupání do sytosti, ale investice do zapuštěného bazénu se jim zdá příliš vysoká. Čím dalším si vás bazény Tahiti získají a jsou s nimi lidé opravdu spokojení?

Rozměry a hloubka

Pokud bychom měli vyjmenovat jednu věc, kterou se bazény Tahiti od známého výrobce Intex vyznačují, tak jsou to právě úctyhodné rozměry. Délka bazénů Tahiti začíná na 4 metrech, pokračuje přes necelých 6 metrů a končí až na neuvěřitelných bezmála 10 metrech. Zkrátka ideální volba pro ty, kteří si chtějí v bazénu udělat víc než dvě tempa. Hloubka 1,32 metrů vám sice nenabídne nejlepší podmínky pro potápění, ale v případě nadzemních bazénů se jedná o vcelku slušné číslo.

Tvar

Pokud jste se těšili na výběr z mnoha tvarů bazénů, pak vás asi zklameme. Bazény Tahiti jsou dostupné pouze v obdélníkové variantě, díky které mohou být nadstandardně velké.

Zpracování a materiál

Bazény Tahiti sestávají z pevné konstrukce potažené 3x zesíleným laminovaným PVC a mají velmi pevné dno odolné proti propíchnutí. Jejich ocelová konstrukce rovněž vyniká mnohem vyšší odolností než konstrukce bazénů Hawai/Intex Prism Frame. Kromě toho je konstrukce ošetřená práškovým korozivzdorným nástřikem zajišťující delší životnost bazénu.

Montáž

Navzdory své pevnosti všechny díly umožňují snadné postavení, aniž byste bazénu museli poskytnout jakékoliv doplňkové jištění. Instalace bazénu začíná položením plachty, na kterou dále napojíte všechny trubky a podpěry dle návodu. Ve více lidech bazén hravě zvládnete postavit za hodinu. Nutno podotknout, že bazény Tahiti můžete postavit jen na 100% rovný povrch.

Napouštění a vypouštění

Stejně tak jako bazény Intex Easy Set a Hawai, i bazény Tahiti disponují praktickým vypouštěcím ventilem a tlakovým uzávěrem, takže bazén lehce připojíte k zahradní hadici i jej vypustíte.

Hlavní výhody a nevýhody

Zatím to vypadá, že kromě ceny se bazén pojí se samými superlativy. Je tomu opravdu tak? Pojďme se podívat na jeho hlavní výhody a nevýhody.

Výhody:

  • Luxusní vzhled
  • Bazén, v kterém si zaplavete!
  • Stabilní konstrukce
  • Nadstandardní velikosti
  • Rychlá montáž
  • Dlouhá životnost

Nevýhody:

  • Vyšší cena
  • Nutnost zazimování
  • Malá hloubka
  • Vyšší prostorové nároky

Kolik stojí bazény Tahiti?

Bazény Tahiti spadají do kategorie luxusních nadzemních bazénů, čímž se pochopitelně řadí i do vyšší cenové kategorie. Bazén o délce „pouhých“ 4 metrů pořídíte zhruba kolem 7 tisíc korun. Investice se však může vyšplhat i na 65 tisíc korun, a to v případě 10metrového bazénu Tahiti.

 Nejoblíbenější a nejprodávanější bazén značky Tahiti

Někdo by možná považoval za samozřejmost, že pokud se rozhodne investovat do luxusnějšího nadzemního bazénu, automaticky sáhne po větších rozměrech. Pravdou však zůstává, že mezi nejoblíbenější variantu se řadí právě bazén Tahiti o délce 4 metrů, která spoustě lidem přijde jako dostačující.

Parametry

Jak už jsme zmínili výše, kvalita bazénu spočívá v extra pevné ocelové konstrukci a 3vrstvém PVC plášti, který se na ni při montáži natáhne. Materiál by neměl nijak reagovat na sluneční svit, oleje, ani na skutečnost, že si do bazénu pořídíte solinátor. Ten mimo jiné pozitivně přispívá k udržení průzračné vody a sníží spotřebu bazénové chemie na úplně minimum.

Bazénové příslušenství/filtrace

Součástí rozměrnějších bazénů Tahiti bývá většinou písková filtrace, jelikož v případě takového objemu vody už je kvalitní filtrace nutností. O pískovou filtraci se nemusíte na rozdíl od kartušové starat, stačí v ní pouze 1-2krát ročně vyměnit křemičitou náplň. Kromě toho pak v balení najdete mnohdy i další bazénové příslušenství jako třeba schůdky, krycí plachtu i podložku pod bazén.

Proč jsou bazény Tahiti oblíbené?

Bazény Tahiti sice patří k těm lepším nadzemním bazénům, nicméně ne k těm nejoblíbenějším. Jedná se však o tu nejlepší možnou alternativu prostorných zapuštěných bazénů, kterou český trh nabízí. Žádné stavební úpravy, žádné statisícové výdaje, a přesto si vychutnáte jedinečný požitek z vlastního kvalitního bazénu.

Recenze bazénů Tahiti

Lidé by u bazénů Tahiti uvítali srozumitelnější návod v češtině, ale jinak jsou s nimi nadmíru spokojení. Zaplatí za kvalitu a tu také dostávají.

Pro koho se bazény Tahiti hodí?

Bazény Tahiti uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Pokud vám v létě nestačí se jen tak smočit, ale toužíte po komfortním bazénu, kam se vejde kromě početné rodiny i závistivý soused, popřemýšlejte o bazénu Tahiti.

Shrnutí hlavních výhod a nevýhod

Na závěr si tedy pojďme shrnout klíčové plusy a mínusy bazénů Tahiti:

+ Luxusní vzhled
+ Extra pevná konstrukce
+ Možnost plavání
+ Nadstandardní velikosti
+ Schůdky i písková filtrace bývají součástí

– Vyšší cena
– Nutnost zazimování

Je zřejmé, že bazény Tahiti si i navzdory své ceně najdou své příznivce. Pokud se tedy rozhodnete investovat do kvalitního nadzemního bazénu, tak s bazénem Tahiti rozhodně nešlápnete vedle. Na slevové akce těchto bazénů se podívejte na Hawaj.cz, můžete tam přejít kliknutím na tento odkaz.