Jaký nadzemní bazén je nejlepší? Srovnání, tipy, recenze

Dejme tomu, že už jste se v rámci výběru bazénu rozhodli pro nadzemní bazén. Jak ale vybrat z nespočtu druhů ten správný? Tak právě tento oříšek rozlouskneme v dnešním článku. Odhalíme vám, kdo se mezi nadzemními bazény drží na stupínku vítězů a proč.

Kdo s koho?

Do kategorie nadzemních bazénů spadají také celonafukovací bazény, nicméně my se zaměříme jen na ty nejoblíbenější – na bazény s nafukovacím lemem a bazény s kovovou konstrukcí. Který z nich je lepší?

 

Bazény s nafukovacím lemem

Bazén s nafukovacím lemem se v jisté době stal proslulým trendem – kdo ho neměl, jakoby nebyl. Otázkou zůstává, zda oprávněně. Asi největším lákadlem u tohoto typu bazénů je nízká cena, kvalitní bazén s nafukovacím lemem a délkou téměř 5 metrů pořídíte už za 4 000 korun. A také jednoduchá a rychlá instalace, kterou hravě zvládnete svépomoci. Hned první úskalí však číhá v materiálu. Aby vám totiž bazén dlouho vydržel, musí být jeho lem i plášť z odolného PVC. To mnohdy nezjistíte do té doby, než vám bazén poškrábe kočka nebo pes.

 

Pozor na zrádný lem

Může se stát, že když materiál límce není dostatečně pevný, začne vám ucházet. Následně pak uchází i voda, takže dopouštění bazénu se nevyhnete. Nám už bazén s límcem letos sloužil druhou sezónu a zatím jsem naštěstí podobné situace řešit nemusel (ťuk ťuk). Podle recenzí na Heuréce to však vypadá, že právě lem bazénu vás může lehce zradit.

 

Tip: My si to nejlepší necháváme nakonec a už teď vám prozradíme, že bazény s nafukovacím lemem pocit vítězství dnes neokusí. Aby však neodešel úplně s prázdnou, přikládáme alespoň tip na oblíbený bazén této kategorie: jestli vás zajímá, jak vypadá, podívejte se SEM.

 

Bazény s pevnou konstrukcí

Z bazénu, který disponuje pevnou ocelovou či plastovou konstrukcí, už na první pohled cítíte vyšší kvalitu. Kromě toho se vám otevírají i širší možnosti velikostí a designů. Pěkně vypadají například bazény v ratanovém nebo dřevěném provedení, které mívají extra pevnou a odolnou konstrukci, ideální pro dětské radovánky.

 

Nejlepší poměr kvalita/cena/výkon

Cenově se bazény s konstrukcí pohybují mírně výš než bazény s nafukovacím lemem, záleží především na velikosti. Menší bazén s konstrukcí pořídíte již za pár tisíc, 10metrový pak i za 60 000 korun. S jistotou vám však vydrží více než 3 koupací sezóny.

 

Probrali jsme se množstvím recenzí a hodnocení a vyplynul nám z nich jasný vítěz: bazény s pevnou konstrukcí značky Bestway.

 

Konkrétně třeba bazén Bestway Steel se pyšní 3x zesíleným laminovaným PVC materiálem a nerezovou konstrukcí i kartušovou filtrací.

 

Další TOP bazény s konstrukcí jsme pro vás našli opět u tohoto prodejce. Pro zobrazení klikněte ZDE.

 

 

Jak vybrat bazén? Položte si 3 základní otázky

Ať už se ovšem přikloníte k jakémukoliv typu bazénu, vždycky si nejprve zodpovězte tyto otázky:

 

  • Kdo se bude v bazénu koupat a jak často?
  • Kolik chci do bazénu investovat peněz?
  • Chci bazén na plavání nebo na ochlazení?

 

Až budete vědět, jaký typ bazénu hledáte, začněte číst důkladně recenze a zeptejte se přátel ve svém okolí. Dost možná už mají s výběrem nadzemního bazénu zkušenosti.