Kde koupit nadzemní bazén? Mountfield, Albixon, Marimex nebo Hawaj?

Jestli patříte mezi milovníky vodních radovánek a zvažujete, že si na zahradu pořídíte vlastní bazén, jste na správném místě. V rámci nového článku jsme si totiž posvítili na to, kde bazény koupit.

Nadzemní nebo zapuštěný?

Jen v rychlosti si zrekapitulujeme, jak se to s bazény má. V zásadě můžeme rozdělit bazény na nadzemní a zapuštěné. Kromě velikosti v nich bývá i další rozdíl, a to finanční.

 • Nadzemní bazény jsou levnější, protože je prostě jen postavíte na zahradu. Tato snadná instalace je jejich další výhodou. Koupat se můžete už druhý den po objednání. Vybrat si můžete z nafukovacích, samonosných, plastových i plechových nadzemních bazénů.

 

 • Zapuštěné bazény patří mezi finančně náročnější legrace, neboť pro ně nejdřív musíte nechat vyhloubit jámu a bazén zapustit. Samozřejmě mají zapuštěné bazény i své výhody a tou největší je dlouhá životnost. S nadsázkou tak můžeme říci, že v zapuštěném bazénu, který jste pořídili kvůli svým dětem, se budou čvachtat ještě vaše vnoučata.

Více se o tomto rozdělení dočtete zde.

Pokud máte jasno v tom, jaký bazén na zahradu chcete, bude vás zajímat, kde bazén koupit. Výhodou moderní doby je, že se nemusíte zvedat z gauče a osobně objíždět všechny prodejce bazénů v okrese, ale všechny bazény si prohlédnete z pohodlí svého obývacího pokoje online. Abyste ušetřili času ještě více, probrali jsme za vás nabídky bazénů několika jejich největších českých prodejců a níže najdete výsledky.

Zapuštěné bazény

Pakliže pro vás peníze nehrají při výběru bazénu příliš důležitou roli, můžete se směle zaměřit na výběr zapuštěného bazénu, který se na vaší zahradě bude opravdu vyjímat. Navíc si v něm i zaplavete na rozdíl od nadzemního bazénu, který je vhodný spíše na koupání.

Mezi přední prodejce zapuštěných bazénu v České republice patří Mountfield a Albixon. V čem se oba prodejci liší?

Mountfiled si v Česku vysloužil pověst zahradního specialisty a snaží se jí dostát i v oboru bazénů. Na svém webu nabízí 3 řady bazénů od ekonomičtější Basic Line, přes výhodnou Comfort Line až po luxusní Exclusive Line. A právě luxusní bazény vyráběné podle nejnovějších vědeckých poznatků, které vynikají dokonalým provedením i odolností, jsou doslova šperkem nabídky Mountfieldu. Kromě toho maximální délka 25 metrů uspokojí i náročnější plavce. Mountfield si však dává na kvalitě záležet i u levnějších modelů, právě proto může u svých bazénů garantovat prodlouženou záruku. Když si u nich bazén objednáte, dovezou vám ho, sestaví a zprovozní. Jediné mínus si tak zaslouží méně přehledné webové stránky.

Co jsme u Mountfieldu ocenili?

 • má na kontě přes 300 000 prodaných bazénů
 • nabízí prodlouženou záruku 7 až 30 let
 • díky 56 centrům nabízí servis po celé ČR
 • bazén vám dovezou, sestaví a zprovozní
 • největší evropský výrobce
 • zákaznický servis

Albixon své renomé staví na faktu, že je jediným výrobcem komplexního řešení na světě. To znamená, že vám v bazénovém setu nabídne kromě zapuštěného bazénu samotného také jeho zastřešení, příslušenství pro bazén a technologickou šachtu. Kromě vlastní výroby se zabývají také vývojem nových technologií a vylepšení. Protože se jedná o lokálního výrobce, který se snaží svým zákazníkům vycházet maximálně vstříc, můžete si Albixonu vybrat tvar bazénu, typ bazénových schodů i barvu speciálního materiálu ALBISTONE®, který odolává mechanickému poškození až 50 let a je až 5x odolnější vůči proražení než běžně používaný polypropylen. To vše za bezkonkureční cenu a opatřeno patřičnými certifikáty, včetně toho pro pitnou vodu. Jediným mínusem Albixonu tak zůstává web, který vás k nákupu moc neláká.

Co jsme u Albixonu ocenili?

 • je to česká firma s 25 lety zkušeností
 • prodává do 70 zemí světa
 • na kontě má 30 000 namontovaných bazénů a 90 000 vyrobených zastřešení
 • disponuje vlastní výrobou a vývojem
 • špičkový servis
 • 64 patentů

Nadzemní bazény

Jestli vám davy lidí na koupališti lezou na nervy a rádi byste si užili vlastní pohodové koupání, budete z nadzemního bazénu nadšení. Už od pozdního jara se můžete koupat – stačí bazén postavit na slunečné místo a nechat sluneční paprsky vodu ohřát. Nadzemní bazény se hodí také do rodin s malými dětmi, protože malé děti po schůdkách do bazénu bez rodičovského dozoru nevylezou.

Mezi top prodejci nadzemních bazénů v České republice vynikají Hawaj a Marimex. Jaké rozdíly jsme mezi nimi objevili?

Historie Marimexu stejně jako Mountfieldu a Albixonu sahá 25 let zpět. Za tu dobu e-shop stihl vystavět jednu z největších výstavních ploch infrasaun v Evropě, kde si můžete prohlédnout také bazény. Kromě bazénů totiž Marimex prodává také solární sprchy, infrasauny, čluny, trampolíny a příslušenství k bazénům. Seženete u nich dětské bazénky, nadzemní bazény pro celou rodinu, bazénové sady, a dokonce bazény pro psy. Bazény nabízejí v několika modelových řadách s různými vlastnostmi – například bazény Orlando jsou opatřeny antikorozním nátěrem a mrazuvzdornou folií, a tak je můžete na zahradě nechat i přes zimu. Jak snadné je pořídit si soukromé koupaliště, dokazuje bazén Florida Premium, do kterého můžete začít napouštět vodu do 120 minut od vybalení. Navzdory tomu, že se jedná u předního prodejce bazénů, působí e-shop trochu nemastně neslaně a chybí na něm důvody, kvůli kterým byste si bazén objednali právě odtud.

Co jsme u Miramexu ocenili?

 • jeden z největších showroomů v Evropě nacházející se v Praze
 • zkušení poradci s mnohaletou praxí
 • jedni z největších dodavatelů nadzemních bazénů do střední a východní Evropy
 • obchod certifikovaný APEK a Ověřeno zákazníky

Hawaj je z naší čtveřice porovnávaných e-shopů nejmladší, ale i tak se za poměrně krátkou dobu svého působení dokázal na trhu prodejců bazénů prosadit. A není divu – na svém e-shopu slibuje montáž zabírající maximálně desítky minut (u samonosných bazénů se jedná dokonce o 10 minut) a nejlepší ceny na trhu. Když si k tomu připočtete ještě expedice zboží směrem k vám do 24 hodin, můžete si u Hawaje bazén klidně objednat i na poslední chvíli. Na stránkách obchodu se docela dobře zorientujete a velice praktická je i filtrace produktů. Dobré zkušenost zákazníků potvrzuje také hodnocení e-shopu na Heuréce, kde dosáhl skóre spojenosti s obchodem 4,8 z maximálně 5 možných bodů a zákazníci oceňují především rychlost a dobrou komunikaci. Kromě bazénů najdete u Hawaje ještě širší sortiment než u Miramexu, a tak si zároveň s bazénem můžete na zahradu objednat například párty stan, plynové zářiče nebo stolní fotbal.

Co jsme u Hawaje ocenili?

 • garance nejnižší ceny u takto označených produktů
 • ocenění ShopRoku
 • certifikace TÜV, APEK, SOS a zlatá pečeť Ověřeno zákazníky
 • možnost osobního odběru
 • záruka prodloužená na 3 roky a okamžitá výměna zboží
 • u zboží skladem odeslání do maximálně 24 hodin
 • možnost osobního odběru
 • výborné recenze na Heuréce

Kdo vyhrál?

Když jsme si v redakci procházeli výhody jednotlivých prodejců, prakticky jsme se shodli na tom, že nás přesvědčili nejvíce Albixon a Hawaj. Český výrobce bazénů si nás získal svým inovativním přístupem. Jsme přesvědčeni, že u tohoto výrobce si koupíte opravdu výjimečně kvalitní a dobře vypadající zapuštěný bazén. Hawaj nás příjemně překvapil svou flexibilitou v rychlosti dodání bazénů, množstvím certifikací dávajících najevo snahu o kvalitní produkty i služby a v neposlední řadě si nás získaly i recenze spokojených zákazníků. Pokud si budete chtít pořídit nadzemní bazén, s tím od Hawaje byste šlápnout vedle neměli.