Srovnání oblíbených značek nadzemních bazénů

S kolegy jsme letos v létě řešili pořízení bazénu. Jak asi hádáte, nebylo to jednoduché rozhodování. Shodli jsme se na tom, že zapuštěná varianta je pro nás značně nákladná a chtěli bychom něco finančně dostupnějšího. Pak už jen stačilo vybrat z množství nadzemních bazénů ten pravý.

 

Koupání v bazénu nikdy nebylo cenově dostupnější

Nízká cena a vynikající kvalita. To jsou požadavky, které skvěle splňují nadzemní bazény, jejichž pořizovací cena je pár tisíc korun. Právě proto, že jsme se rozhodli pro nadzemní bazény na zahradu, udělali jsme hloubkový průzkum nejoblíbenějších značek a rozhodli jsme se s vámi o něj podělit. Doufáme, že vám pomůže i při vašem rozhodování.

 

Správné příslušenství vám prodlouží koupací sezónu

Podmínkou pro nákup pro nás byl kvalitně provedený bazén, dobré recenze a jeho snadná instalace. Kromě samotného bazénu bylo ale potřeba, abychom vyřešili i příslušenství. Zjistili jsme totiž, že například kvalitní zastřešení pomocí solární plachty nebo solární panel na ohřev vody nám pomůže prodloužit celou koupací sezónu. A o to právě jde. Využít bazén na maximum a koupat se co nejdéle. Proto byste při svém výběru neměli opomenout ani toto příslušenství.

 

Rovné a čisté podloží s dostatkem sluníčka

V první řadě se zamyslete nad tím, kam chcete nadzemní bazén umístit. Nežeňte se zbytečně za největšími rozměry a spíš přemýšlejte, jak bazén celkově zapadne do konceptu vaší zahrady. Každý bazén potřebuje zcela rovné a čisté podloží. Jedině tak zajistíte, aby nedocházelo k defektům na vnějším plášti a bazén vám sloužil tak, jak má. Také přemýšlejte nad tím, na jaké místo na zahradě nejdéle svítí sluníčko. Právě to totiž potřebujete, aby voda zůstala příjemně teplá a na koupání jste vůbec měli chuť.

 

Hloubku bazénu vybírejte podle toho, kdo ho nejvíc využije

Zamyslete se rovněž nad hloubkou bazénu. Budou se v něm koupat jenom dospělí nebo je určený i pro děti? A kolik jim bude let? Nadzemní bazén může mít hloubku 0,5 nebo 1,5 metru. Ty nejhlubší varianty jsou samozřejmě pohodlnější, protože nabízejí víc místa. Přesto budete muset být ještě obezřetnější, co se týče koupání s dětmi. Vaše kontrola bude v každém případě nezbytná. Na rozdíl od zapuštěné varianty jsou ale nadzemní bazény bezpečnější. Dítě do bazénu jen tak nespadne, a to i přes to, že nezvolíte vyloženě dětský bazén.

 

A teď už k samotným typům nadzemních bazénů. Vybírat můžete celkem ze dvou druhů.

  • Nafukovací
  • S pevnou konstrukcí

 

Nafukovací varianta je z odolného PVC materiálu, který je odolný proti protržení a patří mezi nejvhodnější druh nadzemního bazénu pro děti. Nafukovací prstenec okolo bazénu zajistí, aby se voda nevylévala ven a rovněž je bezpečnější, protože tu chybí jakékoli ostré hrany.

 

Bazény s pevnou konstrukcí jsou bytelnější, ale musíte věnovat ještě více pozornosti podloží, na kterém bude bazén stát. Nutností bude speciální podložka, která zabrání plísním a jakémukoli defektu dna bazénu.

 

V zásadě jsme vybírali z těchto oblíbených značek, o kterých vám teď chceme přinést základní přehled, který vám snad ulehčí prodej.

 

Bazény Intex s nafukovacím lemem

Patří mezi nejoblíbenější nadzemní bazény a nám se na nich líbí hlavně fakt, že jejich instalaci zvládnete v závislosti na velikosti bazénu za pouhých 10-30 minut. Stačí, když nafouknete horní lem a bazén můžete začít napouštět vodou. Další výhoda spočívá v množství variant. Menší velikosti jsou vhodné především pro děti, ale vybrat si můžete i větší variantu, která plně vyhoví všem členům rodiny.

Cena se pohybuje od 999 Kč za nejmenší bazén Intex Easy Set, které je vhodný pro děti až do 19 000 Kč za bazén Intex Oval Frame, ke kterému dostanete i komplet set s kartušovou filtrací.

Celkově se cena bazénů od Intex pohybuje v průměru kolem 3-4 tisíc korun a je na vás, jestli zvolíte bazén bez nebo s kartušovou filtrací. Díky ní ovšem ušetříte za bazénovou chemii, a navíc vám značně usnadní údržbu bazénu.

 

Bazény Hawaj

Tento typ bazénů rovněž spadá pod známou značku Intex, ale můžete je najít také pod označením Prism Frame. Mají nerezovou konstrukci, takže si můžete být jistí, že vám dlouho vydrží. Jejich odolnost a životnost je totiž větší než v případě nafukovacích bazénů. Pro nás velmi příjemná varianta z hlediska použití i vzhledu.

Nejlevnější varianta Intex Prism Frame stojí 3 799 Kč. K dostání je bez filtrace a máte ho napuštěný za 30 minut. Nejdražší bazén Intex Prism Frame pak pořídíte za 24 000 Kč včetně kartušové filtrace a jeho instalace včetně napuštění vám zabere asi hodinu.

 

Bazény Ohio

Pokud hledáte opravdu kvalitní provedení bez kompromisů, pak je pro vás Ohio tím pravým. Opět se jedná o odnož bazénů Intex, tentokrát s pevnou kovovou konstrukcí. Patří mezi dražší variantu, ale najdete tu celkové příslušenství jako jsou schůdky, kartušová filtrace, podkladové a krycí plachty. Všechny modely jsou k dostání v oválném tvaru.  Takže pokud se vám právě tenhle tvar líbí, rozhodně si Ohio prohlédněte.

Nejlevnější variantu bazénu Intex Ultra Frame seženete za 14 997 Kč. Nejdražší pak za 27 000 Kč. Pokud tedy nechcete dokupovat příslušenství zvlášť a toužíte mít všechno v jednom balíčku, pak určitě sáhněte po variantě Ohio.

 

Bazény Tahiti

Tento typ bazénu vyrábí značka Intex pouze v obdélníkovém tvaru a patří do nejvyšší řady bazénů Intex. Svým vzhledem připomíná zapuštěné bazény, takže pokud se vám tento typ bazénu líbí, prohlédněte si nabídku bazénů Tahiti.

Nejdražší varianta stojí 67 000 Kč a dostanete k ní kompletní set s příslušenstvím a pískovou filtrací. Písková filtrace čistí vodu přes pískovou náplň a díky tomu ušetříte značné náklady za bazénovou chemii, což je výhodné zejména pro alergiky nebo lidi, kteří trpí na ekzémy či velmi suchou pokožku.

 

Bazény Bestway

Tyto bazény patří cenově mezi nejdostupnější variantu nadzemních bazénů. Pokud patříte mezi početnější rodinu, pak určitě oceníte největší typ bazénu Bestway Hydrium za 29 999 Kč s kompletním příslušenstvím a pískovou filtrací. Nejlevnější bazén Bestway Fast Set pak pořídíte jen za 1 199 Kč.