Teploměr do bazénu – možnosti, hodnocení a rádce výběrem

Bazénové teploměry jsou nepostradatelnými pomocníky celé koupací sezóny. Možná jste si všimli, že i bazénové teploměry ušly pěkný kus cesty a vzaly na sebe podobu, která je mnohem praktičtější než dříve. V dnešním článku si ukážeme, jaké typy teploměrů trhu vládnou, který konkrétní se nejvíce osvědčil a proč.

1. Bezdrátové plovoucí teploměry do bazénu

Dobrý teploměr do bazénu v podstatě splňuje 2 základní požadavky – plave na hladině a je bezdrátový. Bazénové teploměry z této kategorie se vyrábí z kvalitního plastového materiálu, takže je nemusíte přidělávat na stěny bazénu ani lovit na jeho dně. Přesto se ve většině z nich nachází otvor, kam můžete bez obav připevnit provázek nebo šňůrku a mít tak teploměr na jednom místě.

Ceny plovoucích teploměrů do bazénu

Plovoucí teploměr do bazénu s klasickou stupnicí patří mezi cenově nejdostupnější řešení, které ovšem splňuje vše podstatné, co od bazénového teploměru očekáváte. Upřímně, jakékoliv funkce navíc jsou vesměs zbytečné a jen cenu zvyšují. Obyčejný plovoucí teploměr seženete i za 40 korun, zde bychom se ale mírně obávali kvality plastu nebo nepřesného měření. Za cenu 100 korun už pořídíte slušný produkt, který vám dlouho vydrží.

2. Digitální plovoucí teploměry do bazénu

Milovníky moderní technologie pak více nadchnou digitální teploměry do bazénu. Některé typy plavou na vodní hladině stejně jako rtuťové, jiné se vody v bazénu nemusí ani dotknout, přestože jsou do ní určené. Měření a přenos dat u nich totiž probíhá dálkově, klidně až do vzdálenosti 60 metrů. Externí displej umístěný v interiéru tak může ukazovat jak teplotu vody v bazénu, tak i teplotu v místnosti. Špičkové digitální teploměry pak fungují i na solární bázi, což znamená, že se pomocí slunečních paprsků i sami dobíjejí.

Cena digitálních plovoucích teploměrů do bazénu

Ruku v ruce s tím jde samozřejmě i výše ceny, která je poněkud vyšší než u předchozích teploměrů. Je pochopitelné, že pokud i obyčejný plovoucí teploměr do bazénu perfektně měří, nemáte důvod utrácet 500, ba dokonce 700 korun za ultra moderní digitální teploměr.

Plovoucí bazénový teploměr INTEX

Když vezmeme v potaz to, že většina lidí nehodlá do bazénového teploměru investovat vysoké částky, ale stejně tak doufá, že jim teploměr vydrží léta, vyvstane nám na mysl jeden konkrétní produkt: Plovoucí bazénový teploměr značky INTEX. Jde o cenově dostupný a spolehlivý bazénový teploměr, který plave na hladině a zároveň disponuje otvorem pro připevnění provázku. Není digitální, takže výsledky zobrazuje klasicky – buď ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Troufáme si říci, že za cenu 99 korun je to to nejlepší, co můžete na trhu najít.

Zdroj obrázku: Heuréka.cz

 

Shrnutí hlavních plusů a mínusů:
+ lehký
+ bezdrátový
+ měří přesně
+ snadno čitelná stupnice
+ vlastní plovák
+ otvor na přichycení provázku

– samotný provázek chybí
– velmi často zcela vyprodaný

Podívejte se, co o bazénovém teploměru INTEX říkají lidé na Heuréce:

Cena bazénového teploměru INTEX je více než příznivá, což také přispívá k popularitě tohoto teploměru. Pokud chcete mít jistotu, že ho pořídíte za opravdu nejnižší možnou cenu, zavítejte na Hawaj, kde ho seženete za 99 korun.